Pielęgnująca MOC lasera
Opublikowano: 25/03/2024
Foto: GiniClinic
Laser frakcyjny stosowany jest w metodach terapii antystarzeniowej, rewitalizującej oraz odmładzającej.
Pielęgnująca MOC lasera
Opublikowano: 25/03/2024
Foto: GiniClinic
Laser frakcyjny stosowany jest w metodach terapii antystarzeniowej, rewitalizującej oraz odmładzającej.
Dla kogo zalecany jest laser frakcyjny?
Zabieg laserem frakcyjnym CO2 jest zalecany osobom z zauważalnymi objawami starzenia się skóry, takimi jak szarość, spadek elastyczności, przebarwienia, czy zmarszczki. Doskonale nadaje się także do usuwanie różnego rodzaju zmian skórnych jak rozstępy, blizny czy na przykład brodawki.
Jak działa laser frakcyjny?
Jego praca oparta jest na koncepcji fototermolizy frakcyjnej. Zgodnie z zasadą działania lasera CO2 pod wpływem fali naskórek i skóra właściwa zostają delikatnie uszkodzone, w wyniku czego powstają mikroskopijnej wielkości zagłębienia otoczone zdrową tkanką. W momencie powstawania uszkodzeń nienaruszona skóra rozpoczyna proces gojenia. W procesie tym powstają nowe włókna kolagenowe, o znacznie większej sile i elastyczności.
Co zapewni nam zabieg laserem frakcyjnym?
1.Odmłodzenie skóry twarzy: Zgodnie z zasadą działania lasera CO2 wiązka światła powoduje mikrouszkodzenia skóry, które następnie ulegają naprawie. W procesie tym powstają nowe włókna kolagenowe, o znacznie większej sile i elastyczności. Dlatego też w efekcie cera staje się ujędrniona i wygładzona. Dzięki temu dochodzi także do redukcji zmarszczek na twarzy. Poprawia się jej owal i struktura. Cera jest lepiej odżywiona, zyskuje zdrowy koloryt i dawny blask.
2.Pozbycie się/ zmniejszenie widoczności blizn: Dzięki temu, że laser frakcyjny CO2 oddziałuje nie tylko na naskórek, ale także głębsze warstwy skóry właściwej, ma wpływ na redukcję blizn. Mogą to być zmiany na twarzy (na przykład po trądziku) lub w innych partiach ciała (na przykład pourazowe, pooparzeniowe lub pooperacyjne). Laser frakcyjny CO2 na blizny wykazuje się dużą skutecznością dzięki zachodzącym pod wpływem ciepła procesom regeneracyjnym.
3.Pozbycie się przebarwień skóry: Zabieg taki może być wykonywany zarówno na skórze twarzy, jak i w innych lokalizacjach, takich jak dekolt, czy dłonie. Przebarwienia mogą mieć między innymi charakter plam wątrobowych (potocznie nazywanych starczymi), zmian posłonecznych lub po trądzikowych. Nierówny koloryt skóry może wyglądać nieestetycznie, dlatego też laser CO2 na przebarwienia przychodzi z pomocą. Po kilku sesjach skóra staje się wygładzona, odżywiona, a plamy coraz mniej widoczne.
4.Pozbycie się rozstępów: Zabieg jest skuteczny zarówno w przypadku zmian w fazie zapalnej (czerwone pręgi na skórze), jak i zanikowej (blade, białe pręgi). Laser CO2 może być wykorzystany w każdym miejscu naszego ciała, w którym pojawią się rozstępy. Najczęściej są to uda, pośladki, brzuch, plecy oraz ramiona. Rozstępy powstają w wyniku nadmiernego rozciągania skóry, a w konsekwencji – rozerwania włókien kolagenowych i elastynowych. Zasada działania lasera frakcyjnego polega na ich odbudowaniu, dlatego też efekty zabiegu są fantastyczne.
Jak szybko widać efekty?
Efekty są widoczne po około 4 tygodniach, ponieważ po tym czasie następuje stymulacja produkcji kolagenu.
Czy zabieg laserem frakcyjnym jest bezpieczny?
Tak, zabieg laserem frakcyjnym CO2 jest zdecydowanie bezpieczny. Jest to procedura mało inwazyjna, krótkotrwała i bezbolesna. Nie wnosi ryzyka infekcji miejsca zabiegowego, jak i innych powikłań. Czas rekonwalescencji jest krótki, a efekty bardzo korzystne. Warto jednak zaznaczyć, że laseroterapia musi być wykonywana lub nadzorowana wyłącznie przez odpowiednio wykwalifikowanego lekarza.
Podobne wpisy:
Podobne wpisy: